تعبیر خواب مار – دیدن مار در خواب – تعبیر انواع مار در خواب – نیش زدن مار در خواب

تعبیر خواب بی شک یکی از دغدغه های اکثر افرادی است که در طول شبانه روز و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب ذهن را درگیر کرده و به اتفاق هایی که در رویای خود دیده اند فکر می کنند ، در این میان یک حس کنجکاوی در فرد به وجود می آید که هرچه زودتر اقدام به تعبیر خواب خود نماید.پس در اولین فرصت به سراغ اینترنت رفته و با جستجو در سایت های مختلف به دنبال تعبیر خواب خود می گردد.

موضوع عنوان مطلب ما درباره تعبیر خواب مار می باشد که سعی در آن داریم تا تمامی موارد مهم و ضروری که در این زمینه وجود دارد را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم تا پاسخ اکثریت سوالاتی که در مورد تعبیر خواب مار ذهن شما را به خود مشغول کرده را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.در این مقاله سعی خواهیم کرد تا تمامی موارد موجود درباره تعبیر خواب مار را به طور کلی بیان کنیم و از جملات و کلمات عامیانه استفاده کنیم تا درک مطلب برای کاربران محترم قابل فهم بوده و از مطالب مفید بهرمندی لازم را ببرند، پس تا ادامه مطلب با ما همراه شوید …

تعبیر خواب مار

تعبیر خواب مار

شناخت و بررسی خطرات احتمالی مار

مار حیوانی عجیب و در عین حال بسیار دوست داشتی است. در حالت کلی بیشتر افراد مار را حیوانی خطرناک و برای انسان مضر قلمداد می کنند . ولی تا چه حدی این حرف صحت دارد و یا اینکه میتوان اینگونه تصور کرد که برای تمامی انسان ها شرایط یکسانی دارد یا نه ؟

پاسخ: در برخورد اولیه با این موضوع نمی توان حقیقت را انکار کرد که مار جزء حیوانات خطرناک است و تهدیدی برای انسانها و سایر جانواران تلقی می شود ولی بررسی ها نشان داده که این حیوان خزنده در صورتی که خودش احساس خطر نکند و هیچ خطری او را تهدید نکند به ندرت به انسان حمله ور می شود اما در موارد مشابه و به ندرت هم مشاهده شده که عکس این عمل انتفاق افتاده و مار برای محافظت از خود احساس خطر کرده و به شخص حمله ور شده است.

نظر معبران برای تعبیر خواب مار

معبران زیادی در مورد خواب مار اظهار نظر کرده اند و تعابیر مختلفی در مورد آن بیان نموده اند ولی نکته جالب توجه اینجا است که اکثر آنها در مورد دشمن بودن مار در خواب اتفاق نظر دارند چیزی که تعبیر خواب مار را در افراد و خواب مختلف متمایز می نماید شرایط و نوع خواب اشخاص و همچنین شرایط زندگی فرد در حالت بیداری می باشد به عنوان مثال دیدن مار در خواب برای افرادی که در زندگی روزمره با مارها سر و کار دارند کاملا عادی بوده و می تواند هیچ تعبیری نداشته باشد.

کلیات بیانی برای تعبیر خواب مار

و یا افرادی که حتی از اسم مار وحشت زده می شوند و با افکار ترسناک مار به خواب می روند میتوان دیدن مار در خواب را برای این اشخاص بی مفهوم و زایده افکار قبل از خواب آنها دانست. وهمچنین شاید شخصی در روز قبل از خواب فیلمی را مشاهده کرده که در آن مار وجود داشته است به همین دلیل برای تعبیر دقیق خواب مار باید تمامی این جزئیات را در نظر داشته باشیم.اساس و دلیل علمی دیدن خواب چیست؟ آیا هر خوابی می تواند آینده را پیشبینی کند؟

یا در موضوع مهم حقیقتی را افشا کند؟ آیا واژه تعبیر خواب در فرهنگ مذهبی اعتبار علمی دارد؟ و اینکه آیا حقیقت دارد که روح انسان در حصار زمان و مکان نیست؟ و میتواند به آینده سفر کرده و ما را از آن مطلع سازد چندین نوع خواب داریم که مهمترین آنها با نام رویای صادق شناخته می شود.

رویای صادق چیست

رویای صادق خوابی است که در اصل روح از بدن شخص خارج شده و حصار زمان و مکان را می شکند و به آینده سفر می کند.شاید بارها متوجه شده اید که صحنه ای که می بینید را قبلا در جای دیگری نیز دیده اید و اتفاق های آن لحظه برای شما خیلی نا آشنا نیستند دلیل این اتفاق در واقع این است که در گذشته روح شما به آینده سفر کرده است آینده ای که شما در حال حاضر در آن هستید

و تمامی اتفاق هایی که می افتد در جایی از ذهن شما ثبت و ضبط می شود این در حالی است که بعد از بیداری هیچ چیزی را به خاطر نمی آورید و پس از گذشت مدتها در جایی احساس می کنید که صحنه های مقابل چشمان شما قبلا برایتان تکرار شده است. این در واقع سفر روح به آینده است که هم اکنون به یاد آورده اید.

دیدن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

مارها بخاطر نوع حرکت و خزیدن در بین بوته زار ها اساسا از دید همگان پنهان هستند و براحتی قابل رویت نیستند . ترس و وحشتی که نسبت به مارها در بین افراد وجود دارد در خواب مار هم این تعبیر صدق می کند که ترس و استرس در دنیای واقعی به خواب انسان انتقال پیدا می کند که باعث دیدن مار در خواب میشود که نشانه افکار افراد در دنیای واقعی می باشد.

همانطوری که دیدن مار در دنیای واقعی احتمال بروز آسیب و خطراتی را برای انسان بهمراه دارد . در خواب و رویا دیدن مار به عنوان دشمن تعبیر شده است. ولی آیا تمام خوابهایی که در مورد مار دیده می شود شرایط یکسانی دارد و همچنان به منزله دشمن تلقی می شود؟ پاسخ: قطعا که اینطور نیست دیدن مار در خواب تعابیری مختلفی دارد که بطور کلی به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

تعبیر خواب مار ابن سیرین

در حالت کلی دیدن مار در خواب نشانه دشمن است . اگر شخصی در خواب مار بزرگ و عظیم الجثه ببیند نشان از آن دارد که دشمن شما قوی و بزرگ می باشد.اگر در ببینید که مار بزرگ در کنار شما است نشانه آن است که با افراد بزرگ و مهم ارتباط برقرار خواهید کرد.اگر در خواب ببینید که با مار بزرگی در حال جنگ و جدل هستید ، و این درگیری شما منجرب به شکست دادن مار شود تعبیرش این است که دشمن خود را شکست داده اید و یا در آینده خواهید بر دشمن خود غلبه کرده و پیروز خواهید شد.

تعابیر دیگری برای دیدن مار در خواب

در حالت دیگری اگر ببینید که ماری را در خواب گشته اید و از گوشت آن میخورید نشان دهنده آن است که دشمن را شکست داده اید و مال و اموال او به شما خواهد رسید اگر در خواب ببینید که مار شما را میخورد تعبیریش این است که دشمن شما را شکست داده و برشما غلبه خواهد شد.سوار شدن بروی مار نشان از آن دارد که شما دشمن خود را شکست داده اید واو را تحد کنترل خود در آورده اید و آن دشمن از شما اطاعت خواهد کرد و زیر سلطه شما خواهد بود.

تعبیر خواب مار

تعبیر خواب انواع مار

تعبیر انواع مار در خواب

تشخیص نژاد مار در خواب کار بسیار دشواری است و بدلیل عدم شناخت انواع گونه های مار ها تقریبا کار بسیار پیچیده ای است که بتوان از روی شناخت نژاد مار خواب را تعبیر کرد ولی از این رو روش دیگری دارد که میتوان از روی رنگها مارها خواب خود را تعبیر کنیم.در حالت کلی و در اکثر مواقع دیدن مار در خواب تعبیرش دشمن است. در ادامه میتوانید تعبیر خواب انواع مارهای رنگی را به روایت معبران مختلف مشاهده کرده و مورد بررسی قرار دهید.

تعبیر خواب مار زرد:

دیدن مار زرد در خواب نشان از آن دارد که دشمن شما فردی زرد رو و مریض می باشد و در پی آسیب رساندن به شما است. تعییر مار زرد هم از تعابیر مار سیاه ریشه می گیرد و در حالت کلی نشان دهنده دشمن بودن شخصی با شما است. ولی با این تفاوت که آن شخص مذکور با حیله گری و زرنگی بخواهد برای شما آسیب و یا ضربه ای وارد کند. در هر صورت می تواند دشمن شما تلقی شود. این دشمنی می تواند از روی کینه و حسادت باشد.

تعبیر خواب مار سبز:

اگر در خواب ماری دیدید که رنگ آن سبز است تعبیرش اینگونه می باشد که دشمن شما فردی درستکار و پرهیزکار است و احتمال آسیب رسیدن از طرف دشمن به سمت شما بسیار کم می باشد. در دیدن مار سبز در خواب نگران نباشید شاید آن شخصی که مد نظر شما بعنوان دشمن است شاید نظرش مثبت باشد وخیر و صلاح شما را بخواهد ولی در هر صورت شما باید احتیاط را پیشه کارهای خودتان قرار دهید تا از گزند این گونه افراد در امان باشید.

تعبیر خواب مار قرمز:

اگر در خواب مار قرمز دیدید تعبیر آن این است که دشمن شما فردی مرفح و خوش گذرانی است. تعبیر خواب مار قرمز نیز همانند مار سیاه می باشد ، یعنی تعبیریش دشمنی و حسادت دیگران نسبت به شما می باشد ولی با این تفاوت که کسی که با شما دشمنی دارد و یا خواهد داشت فردی است که شاید از نظر مالی و مقامی از شما بالاتر باشد، و یا شاید احتمالا بتواند راحت تر بر شما غلبه کند.

تعبیر خواب مار سیاه:

در صورتی که به هنگام خواب مار سیاه و بزرگی را دیده باشید تعبیرش این است که شما دشمنان بسیاری دارید و اکثریت این دشمنان به شما حسادت دارند. همان گونه که در تعبیر خواب مار سفید اشاه کردیم ، دقیاقا دیدن مار سیاه برعکس مار سفید است. یعنی به جای بزرگی و عظمت نشان دهنده دشمنی و حسادت افراد و نزدیکان نسبت به شما می باشد. پس همواره در تعبیر خواب مار دقت کنید که ، چه رنگی از مار را در خوا دیده اید.

تعبیر خواب مار سفید:

اگر در خواب مار سفید ببینید که در دست گرفته اید تعبیرش بزرگی و عظمت برای شما است. این بزرگی و عظمت شاید در زمان کوتاهی برایتان اتفاق بیافتد و یا شاید  کمی طولانی تر باشد. در تعابیر دیدن مار در خواب اصولا زمان در نظر گرفته نمی شود ولی در حالت کلی میتوان اینگونه بیان کرد که تعبیر اصلی مار به مرور زمان برای فرد ظاهر خواهد شد. دیدن مار سفید در خواب نشانگر عظمت و بزرگی در بین اطرافیان است.

تعبیر خواب مار عظیم الجثه

همانگونه که تعابیر مختلف که در مورد انواع مار بیان شد. که در این تعابیر، مار نشان از دشمنی و در برخی از مواقع بزرگی و عظمت دارد. دیدن مار عظیم الجثه در خواب نیز نشان از دشمنی دارد. ولی هر چقدر سایز مار بزرگ باشد تعبیرش این است که دشمن شما قوی و بزرگ است. اگر در خواب مار عظیم الجثه ببینید و در حال جنگ باشید و آن مار را شکست دهید تعبیرش این است که بر دشمن خود غلبه کرده اید و او را شکست داده اید.

در برخی از تعبیر مار بزرگ آماده است که اگر با مار بزرگی درگیری داشته باشید و آن مار را شکست دهید و از گوشت آن بخورید نشان از آن دارد که در وحله اول دشمن خود را شکست داده و از مال و ثروت آن بهره خواهید برد. شاید در برخی از مواقع این اتفاق نیافتد و فقط هشداری در جهت روند زندگی افراد باشد. به هر حال نباید دیدن مار در خواب را نادیده بگیریم و احتمالا این خواب ها زنگ خطری از آینده برایمان باشد.

دیدن گوشت مار در خواب:

اگر در خواب ببینید که گوشت مار را مصرف کرده و در حال خورن آن هستید تعبیرش عظمت و بزرگی وپادشاهی برای شما است و اگر در خواب ماری را مشاهده کنید که مرده است نوید از آن دارد که بلا و خطر از شما دور شده است.

دیدن خروج مار در خواب از قسمتهای مختلف بدن

در این مورد تعابیر متفاوتی وجود دارد ولی در حالت کلی می توان این گونه بیان کرد که هنگام خواب دیدن خارج شدن مار از قسمتهای مختلف بدن مانند گوش ، پیشانی ،آلت تناسلی و غیره نشانگر آن است که فرزند شما با شما دشمنی خواهد کرد و به طور کلی باعث رنج و سختی در شما خواهد شد.

نیش زدن مار در خواب

نیش زدن مار در خواب

همچنین ببینید: مهره مار اصل

 

نیش زدن مار در خواب

اگر در خواب ببینید که ماری شما را نیش میزند نشان از آن دارد که ضرر و آسیب از سمت دشمن بر شما وارد می شود.تعبیر نیش زدن مار در خواب نشانه آن است که تسلیم کارهای ناپسند خواهید شد.در بعضی از تعابیر نیز آماده است که نیش خوردن از مار به معنی از بین رفتن آرامش در خانواده تعبیر شده است.ولی در حالت کلی گزیده شدن توسط مار در خواب نشان از وارد شدن صدمه از دیگران می باشد.

اگر در خواب ببینید که ماری شما را محاصره کرده و خودش را دور شما پیچیده است تعبیرش این است که با ناتواتی در چنگ دشمن گرفتار خواهید شد.اگر در خواب ببینید که در دام مار افتاده اید و نمی تواند خود را رها کنید نشان از آن دارد که نسبت به آینده خود ناامید هستید. و همچنین اگر در خواب ببینید که مارنیش دار در مقابل شما قرار دارد ولی شما را نیش نمی زند تعبیرش این است که بلا و خطر از شما دور خواهد شد.

پوست انداختن مار در خواب

همانطوری که مارها در فواصل مختلف اقدام به پوست اندازی می کنند و تغییراتی در ظاهر خود ایجاد می کنند ، دیدن ماری که در خواب در حال پوست اندازی است نشان از تحولات در زندگی فردی می دهد. این تعبیر نسبت به رنگ مار می تواند متفاوت باشد. ولی در حالت کلی اگر در خواب ماری دیدید که پوست اندازی می کند ، نگران نباشید این عمل نوید از آینده خوش برایتان خواهد داشت و تغییراتی در زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

تعبیر دنبال کردن مار در خواب

اگر در خواب ماری را ببینید که در پی دنبال کردن شما هست و شما از آن فرار می کنید ، تعبیر خواب شما این است که شما از روی ترس و استرس این خواب را دیده اید و این در واقعیت می تواند همانند این باشد که از شخصی و یا موضوعی در هراس دارید که مدام در صدد فرار از آن موضوع یا شخص هستید که در رویا و خواب هم همانگونه با افکار هراسان که بخواب می روید درصد دیدن این رویا در خواب بسیار بالا می رود.

شرایط کلی تعبیر خواب مار

اگر در خواب ببینید که مار به شکل های مختلفی برای شما ظاهر می شود نشان از این دارد که شما با کمی صبر و حوصله می توانید مشکلات خود را پشت سر بگذارید و برا آنها غلبه کنید و تنها راه حل آن این است که صبر و شکیبایی پیشه کنید. و اگر در خواب مشاهده کنید که مار با بچه ها و افراد دیگر در حال بازی است نشان از آن دارد که شما براحتی نمی توانید دوست و دشمن خود را تشخیص از هم تشخیص دهید.در حالت کلی اگر در خواب ماری ببینید که در خانه شما هست نشانگر این است که دشمن شما از نزدیکان شما می باشد ولی اگر در جای بیگانه مثلا در صحرا مار ببینید تعبیرش این است که دشمن شما ناشناس و بیگانه می باشد.

تعبیر خواب مار تام چت ویند

در اولین برخورد دیدن مار در خواب نشان دهنده غریزه ی جنسی است و از سوی دیگرممکن است باعث بروز ریشه دارترین و رضایت بخش ترین رابطه ها شود. اگر در خواب ببنید که ماری به دور بدنش پیچیده ، تعبیرش این است که خواب بین اسیر و گرفتار هیجانات خویش است. اگر در خواب ببینید که ماری دمش را در دهان خود فرو کرده است ، نشان دهنده میل به برقراری رابطه و مقاربت است.

و اگر در خواب مار ببینید که ماری او را بلعید ، نشان دهنده عمری است که از خواب بین می گذرد و تعبیر آن چنین است که فرد از تلف شدن عمرش نارحت است و نسبت به فرصت های از دسته رفته در گذشته ابراز پشیمانی می کند. در ادامه هم اگر در خواب مار ببینید که ماری به دور چوبی چنبره زده است ، نشان دهنده شفا ، تولدی دوباره ، و شادابی فرد است که می تواند در مراحل مختلف زندگی اتفاق بیافتد.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

6
دیدگاه بگذارید

6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
کسری

سلام، من خواب دبدم که مار از یه سوراخ تو خونمون بیرون اومد مار خاکستری رنگ بود تقریبا، منم از دور گردنش گرفتم و بعد دمشو گرفتم بردم از پنجره ساختمانمون انداختمش بیرون که ارتفاع زیادی داشت، ولی بعد متوجه شدم که دو بار نیشم زده و من متوجه نشده بودم و بعد به دکتر رفتم، ایا این تعبییر داره؟

سینا

سلام من خواب دیدم تو یک معدن طویل مثل راهرو بود دراز کشیده بودم روی یک میز بلند دو طبقه که اب کمی روی ان جریان داشت و در کنارم دوتا مار دراز و کلفت موازی من بودن که مار سفید خال خالی بالاتر و مار قرمز پایین ان به حالت طبقه یا قفسه بود‌ و مار سفید چشم تو چشمم بود.دیگه بقیش یادم نیست یا از خواب پریدم.
ممنون میشم تعبیر کنید

Fereshtah

سلام من خواب دیدم تو باغ هستم
و چن تا مار سفید و زرد اونجان دو سه تا شونم مرده بود بعد دو تا از مارها جفتگیری کردن و مهره مار افتاد و من اون و برداشتم

Shaghayegh

خواب دیدم چندین مار در رودخانه به من و بچه ی خواهرم حمله کردن و من به فکر نجات او بودم و فرارکردم واونو ازنجات دادم اما یکی از ان ها دست راست مرا نیش زد و من همش نگران بودم ک ممکنه بمیرم درحالی که اصلا دردی حس نمیکردم تعبیر خوابم چیه میشه کمکم کنید

لیلا

سلام,روزتون بخیر,من خواب دیدم یک مار خاکستری که زیادم بزرگ نبود بیرون از خانه ,با دمپایی میخواستم بزنمش که بکشمش ولی نمیخورد بهش ,بعد اومدم از گردنش بگیرمش انگشتمو نیش زد ,محبت میکنید تعبیرشو بفرمایید ,ممنونم

مهناز

سلام من یه نظر اول بهتون بدم اینکه خیلی ممنونم بابت توضیحات قشنگتون چون یه چیز و اصلا نمی فهمیدم بهتره بگم در ک نمی کردم و نمیدونستم اینکه من بیشتر مواقع یه صحنه هایی از زندگی رو حس میکردم این صحنه ها برام تکرار شده و من اون هارو یه بار دیگم یه جا دیده بودم هر وقت که برام این اتفاق میافتاد همش تو فکر فرو میرفتم و به خودم می گفتم من این صحنه ی تکراری رو دیدم هر چی هم فکر میکردم که ببینم تو خواب شاید دیده باشم یادم نمی اومد و به خودم می… Read more »